2001  nr. 4
 
  Redakcja skada podziękowania Siostrom ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosiernej w Łagiewnikach za pomoc w opracowaniu tematu. Serdeczne Bóg zapłać. W numerze wykorzystano zjdęcia z archiwum Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz materiały, opracowane przez Zgromadzenie, dostępne w internecie pod adresem: www.milosierdzie.pl 
 
 
 Wielkie dzieło skromnej zakonnicy 1   
 
 Modlitwa św. Faustyny 2   
 
 Życie św. Faustyny 3   
 
 Nabożeństwo  
do Miłosierdzia Bożego
4   
 
 Obraz Miłosierdzia Bożego 5   
 
 Święto Miłosierdzia Bożego 6   
 
 Koronka do Miłosierdzia Bożego 7   
 
 Godzina Miłosierdzia 8   
 
 Dzienniczek Siostry Faustyny 9   
 
 Uzdrowieni za przyczyną Siostry   Faustyny 10   
 
 Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej   Miłosierdzia 11   
 
 Stowarzyszenie Apostołów Bożego   Miłosierdzia Faustinum 12   
 
 Od kaplicy do bazyliki 13   
 
 Wyniesiona na ołtarze 14   
 
 Uwielbienie Miłosierdzia Bożego15   
 
 
 
 
 
 
 
wydawnictwo   prenumerata sprzedaż wysyłkowa  sklep   kontakt  strona główna
 
  
  Uzdrowieni za przyczyną Siostry   Faustyny
 
  Miłosierdzie Boże to ratunek dla potrzebujących pomocy. Wielu ludzi ufnie zwraca się z prośbami do Pana Jezusa Miłosiernego, za pośredniczkę wybierając sobie św. Faustynę. Niezliczone są cuda, jakich proszący doznają i łaski, jakie otrzymują. Opisane niżej przykłady są tylko kroplą w morzu Bożego miłosierdzia.
 
 
 
 Cudownie wyleczony z raka

Pewien mężczyzna zachorował na raka. Wyznaczono mu termin operacji. Jego krewna, siostra zakonna, wysłała mu obrazek Jezusa Miłosiernego i poleciła odmówić nowennę. Posłała mu też kwiatek z grobu siostry Faustyny, znajdującego się w klasztornym ogrodzie. Mężczyzna przyłożył go do chorego miejsca. Siostry w klasztorze również modliły się o zdrowie dla chorego.
Kiedy nadszedł czas badań przedoperacyjnych, okazało się, że guz nagle zniknął. Do dziś lekarze nie wiedzą, jak to się stało.
 
 
 
 Kobieta cierpiąca na krwotok

Pewna kobieta od lat cierpiała na dolegliwości w jamie brzusznej i związane z tym krwotoki. Od czasu I Komunii świętej zapomniała o Bogu. Jej życie wypełniała praca i opieka nad chorą matką, babcią i dwojgiem dzieci. Na chodzenie do kościoła brakło czasu. Któregoś dnia, po kolejnym krwotoku, lekarz stwierdził zmiany nowotworowe narządu rodnego. Wtedy kobieta zwróciła się myślą ku Bogu. Odszukała zakurzone Pismo Święte. Kiedy otwarła księgę, przeczytała słowa o uleczeniu przez Jezusa kobiety cierpiącej na krwotok. Zrozumiała, że to sam Bóg przemówił do niej. Uwierzyła, że On może ją uleczyć i od tego dnia gorąco zaczęła gorąco się modlić. Po wielu latach poszła do kościoła. Krwotoki ustąpiły, a nowotwór zniknął. Od tego dnia kobieta stara się o szerzenie czci Bożego Miłosierdzia i modli się o łaskę nawrócenia dla tych, którzy żyją z dala od Boga.
 
 
  
W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, na klęczniku przed cudownym obrazem Pana Jezusa Miłosiernego, znajdują się relikwie św. Siostry Faustyny.

Fot. Mariusz Wilk

 
 
 
 
 

Modlitwa o uproszenie łask za przyczyną św. Siostry FaustynyO Jezu, któryś św. Siostrę Faustynę uczynił wielką czcicielką nieograniczonego Miłosierdzia Twego, racz za jej wstawiennictwem, jeśli to jest zgodne z najświętszą wolą Twoją, udzielić mi łaski..., o którą Cię proszę.
Ja grzeszny nie jestem godzien Twego Miłosierdzia, ale wejrzyj na ducha ofiary i poświęcenia Siostry Faustyny i nagródź jej cnotę, wysłuchując próśb, które za jej przyczyną z ufnością do Ciebie zanoszę.
Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Chwała Ojcu...
Św. siostro Faustyno - módl się za nami!

  
  Imprimatur: Franciszek kardynał Macharski,
  
  metropolita krakowski, Kraków styczeń 2000 r.
 
 
Tygodnik Tygodnik DOMINIK Tygodnik Miesiecznik Służba