2001  nr. 6
 
  Redakcja składa podziękowania Ojcu Czesławowi Drążkowi SJ, Księżom Jezuitom, Księdzu Gabrielowi Pisarkowi SCJ ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, Siostrom Wizytkom z Krakowa oraz Księdzu Redaktorowi Wojciechowi Miszewskiemu za wszechstronną pomoc merytoryczną oraz udostępnienie materiałów i archiwów zdjęciowych. Serdeczne Bóg zapłać! W numerze skorzystano z materiałów i informacji zamieszczonych na stronach internetowych: www.jezuici.krakow.pl oraz www.sercanie.org.pl. 
 
 
 Serce Jezusa 
znak miłości Boga do ludzi
1   
 
 Życie św. Małgorzaty Marii Alacoque 2   
 
 Wielkie objawienia 
Serca Jezusowego
3   
 
 Pierwsze piątki miesiąca 4   
 
 Przewodnik św. Małgorzaty Marii 5   
 
 12 obietnic Pana Jezusa 6   
 
 Godzina Święta 7   
 
 Święto Serca Jezusowego 8   
 
 Nabożeństwo czerwcowe 9   
 
 Adoracja 
Najświętszego Sakramentu
10   
 
 Obraz Serca Jezusowego 11   
 
 Sercu Jezusa wszystko, co mam 12   
 
 Dokumenty papieskie 13   
 
 Intronizacja 14   
 
 Polacy umiłowali 
Najświętsze Serce Jezusa
15   
 
 Cuda Serca Jezusowego 16   
 
 Apostolstwo modlitwy 17   
 
 Hołd Narodu Polskiego 
Sercu Bożemu
18   
 
 Zakon Nawiedzenia 
Najświętszej Maryi Panny
19   
 
 Zgronadzenie Księży Najświętszego 
Serca Jezusowego
20   
 
 Litania 
do Najświętszego Serca Pana Jezusa
21   
 
 
 
 
 
 
 
wydawnictwo   prenumerata sprzedaż wysyłkowa  sklep   kontakt  strona główna
 
  
  Przewodnik św. Małgorzaty Marii
 
  Pewnego dnia do kaplicy klasztoru wizytek w Paray-le-Monial Najświętszą Ofiarę przyszedł sprawować o. Klaudiusz, młody jezuita. Ujrzawszy go siostra Małgorzata Maria usłyszała w duszy słowa Chrystusa: "Oto ten, którego ci posyłam". Tak w jej życiu pojawił się przewodnik duchowy zapowiedziany przez Pana Jezusa.
Klaudiusz de la Colombiere urodził się w 1641 r. Po święceniach kapłańskich trafił w 1675 r. do Paray-le-Monial, gdzie został przełożonym domu zakonnego jezuitów i spowiednikiem w klasztorze wizytek. Od początku dostrzegł, że siostra Małgorzata Maria jest obdarzona szczególnymi łaskami. Dzięki ojcu Klaudiuszowi zakonnica odnalazła spokój wewnętrzny. Przewodnik duchowy umocnił ją w przekonaniu, że objawienia pochodzą od samego Chrystusa. Pod wpływem rozmów z siostrą Małgorzatą Marią ojciec Klaudiusz stał się niestrudzonym apostołem nabożeństwa do Serca Jezusowego.
Ojciec Klaudiusz zmarł w 1682 r. w wieku 41 lat. Dwa i pół wieku później, w 1929 r., został ogłoszony błogosławionym. Jego kanonizacji dokonał papież Jan Paweł II 31 maja 1992 r.
 
 
 
 
  
Św. Klaudiusz de la Colombiere - spowiednik św. Małgorzaty Marii i niestrudzony apostoł Serca Jezusowego.

Fot. Archiwum "Posłańca Serca Jezusowego"

 
 
 
 
 

Cudowne uzdrowienie
W kilka lat po beatyfikacji ojca Klaudiusza portugalska dziewczyna Róża Veiga z Paray-le-Monial zapadła na ciężkie zapalenie otrzewnej. Lekarze uznali jej stan za beznadziejny. Miejscowy duchowny zalecił chorej odprawienie nowenny do bł. Klaudiusza. Nim nowenna dobiegła końca, pacjentka nagle ozdrowiała. Lekarze ze zdumieniem stwierdzili, że choroba całkowicie ustąpiła.

 
 
Tygodnik Tygodnik DOMINIK Tygodnik Miesiecznik Służba