2005  nr. 1
 
  Redakcja składa podziękowania Panu Piotrowi Molla, Pani Giannie Emanueli Molla, Pani Krystynie Zając, Ks. Stanisławowi Fertowi, Ks. Jarosławowi Kwietniowi, Ks. Piotrowi Pawlinie, Ks. Jackowi Plocie, Ks. Krystianowi Szenowskiemu, Ks. Stanisławowi Podziornemu, Ks. Piotrowi Gąsiorowi i Ks. Stanisławowi Walterowi za pomoc merytoryczną oraz udostępnienie archiwum i zdjęć.  
 
 
 Święta naszych czasów 1   
 
 Wszystko dla Jezusa 2   
 
 W akcji Katolickiej 3   
 
 Ścieżki posłannictwa 4   
 
 Małżeństwo i macierzyństwo 5   
 
 Ofiara w imię miłości 6   
 
 Święta Joanno, 
wstawiaj się za nami!
7   
 
 Droga na ołtarze 8   
 
 Wspaniała żona, kochająca matka, 
mądry lekarz
9   
 
 Z ziemi włoskiej do Polski 10   
 
 Przesłanie męża Świętej 11   
 
 Przybyła w Dzień Matki 12   
 
 Tu Papież dziękował obrońcom życia 13   
 
 Moja siostra Joanna 14   
 
 Święta wśród lekarzy i chorych 15   
 
 Modlitwa za wstawiennictwem 
św. Joanny Beretta Molla
16   
 
 
 
 
 
 
 
wydawnictwo   prenumerata sprzedaż wysyłkowa  sklep   kontakt  strona główna
 
  
  Przesłanie męża Świętej
 
  Parafia pw. św. Stanisława BM w Łabowej koło Nowego Sącza jako pierwsza w Polsce dokonała wprowadzenia relikwii św. Joanny Molli. Odbyło się to 25 marca 2004 r., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a jednocześnie w Dzień Świętości Życia. W czasie uroczystości odczytano list Piotra Molli, męża świętej, dla Polski skierowane na ręce pani Krystyny Zając. Oto jego fragmenty:
 
 
  
Ksiądz Piotr Pawlina, proboszcz łabowskiej parafii z relikwiarzem św. Joanny

Fot. Łukasz Korzeniowski

 
 
  Najdroższa Krystyno,

Tata i ja dziękujemy Tobie z całego serca i całej Polsce za hołd, jaki składacie naszej najdroższej Giannie i za miłość jaką Jej okazujecie.
Moja Mama, osoba niezwykle normalna, kochająca życie i wszystkie rzeczy z nim związane, z niezwykłą harmonią i wytrwałością w każdym momencie swojego życia była cudownym świadkiem wiary i miłości chrześcijańskiej. wszystkie chwile swego życia przeżywała konkretnie i z radością poprzez codzienność: jako dziecko, dziewczyna, narzeczona, małżonka, matka i lekarz.
Od czasów dzieciństwa, wychowywana przez wspaniałych rodziców, uważała życie jako cudowny Boży dar, posiadała bezgraniczną ufność Bożej Opatrzności, ufność, która jej nigdy nie opuściła nawet w chwilach wielkiego cierpienia i podczas najtrudniejszych prób była przekonana co do konieczności i skuteczności modlitwy. Takimi słowami zwracała się do młodych w ruchu Akcji Katolickiej: "Zapamiętajmy dobrze, że apostołem staje się przede wszystkim i ponad wszystko na kolanach".
Szczęśliwa matka trójki dzieci, pozostała wierna swemu macierzyńskiemu powołaniu aż po szczyt największej miłości, ofiarowując własne życie, by czwarte dziecko mogło żyć, uważała i była świadoma, że to dziecko jest znakiem Bożej Opatrzności. Przedkładając życie czwartego dziecka nad własne, ukoronowała swoje przykładne chrześcijańskie życie największą miłością, miłością bez granic, świadectwem autentycznej świętości i szacunku dla życia ludzkiego. (...)
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że także w Polsce znajdują się osoby, które czczą Mamę. Jej przykładna i piękna postać mówi nam, że świętość nie jest zarezerwowana dla osób konsekrowanych, dla zakonników i zakonnic, ale jest dostępna dla każdego z nas, jeśli za jej przykładem wybierzemy Jezusa jako nasz najlepszy wzorzec w każdej chwili życia.
Jesteśmy szczęśliwi dzieląc się z Wami Gianną, która wraz z Matką Najświętszą wyprosi nam łaskę bycia mniej samotnymi przede wszystkim w trudnościach i cierpieniach życia.
Prosimy Ją, aby nas zawsze osłaniała, aby napełniała cierpiących siłą ducha; aby Jej nadzieja, ufność w Opatrzność Bożą, Jej odwaga i radość życia wspomagała wszystkie mamy, osoby i rodziny, a w szczególny sposób rodziny wielodzietne - niech do niej się kierują i Jej ufają w chwilach pragnień, problemów, wyborów i trudności; niech wyprosi im u Pana Jezusa wszystkie łaski, jakie leżą im na sercu.
Przesyłamy Tobie, najdroższa Krystyno i całej Polsce nasze najserdeczniejsze pozdrowienia

Piotr i Gianna Emanuela Molla

 
 
Tygodnik Tygodnik DOMINIK Tygodnik Miesiecznik Służba