2005  nr. 1
 
  Redakcja składa podziękowania Panu Piotrowi Molla, Pani Giannie Emanueli Molla, Pani Krystynie Zając, Ks. Stanisławowi Fertowi, Ks. Jarosławowi Kwietniowi, Ks. Piotrowi Pawlinie, Ks. Jackowi Plocie, Ks. Krystianowi Szenowskiemu, Ks. Stanisławowi Podziornemu, Ks. Piotrowi Gąsiorowi i Ks. Stanisławowi Walterowi za pomoc merytoryczną oraz udostępnienie archiwum i zdjęć.  
 
 
 Święta naszych czasów 1   
 
 Wszystko dla Jezusa 2   
 
 W akcji Katolickiej 3   
 
 Ścieżki posłannictwa 4   
 
 Małżeństwo i macierzyństwo 5   
 
 Ofiara w imię miłości 6   
 
 Święta Joanno, 
wstawiaj się za nami!
7   
 
 Droga na ołtarze 8   
 
 Wspaniała żona, kochająca matka, 
mądry lekarz
9   
 
 Z ziemi włoskiej do Polski 10   
 
 Przesłanie męża Świętej 11   
 
 Przybyła w Dzień Matki 12   
 
 Tu Papież dziękował obrońcom życia 13   
 
 Moja siostra Joanna 14   
 
 Święta wśród lekarzy i chorych 15   
 
 Modlitwa za wstawiennictwem 
św. Joanny Beretta Molla
16   
 
 
 
 
 
 
 
wydawnictwo   prenumerata sprzedaż wysyłkowa  sklep   kontakt  strona główna
 
  
  Przybyła w Dzień Matki
 
  Parafii na os. Kalinowym w Krakowie - Nowej Hucie patronuje św. Józef Oblubieniec. 26 maja 2004 r., w Dniu Matki, do tej świątyni zostały sprowadzone relikwie św. Joanny Beretty Molli. Od września z posiadania relikwii świętej Włoszki cieszy się również krakowska parafia pw. Najświętszej Rodziny w Nowym Bieżanowie. Medal kanonizacyjny św. Joanny Beretty Molli otrzymał Metropolita Krakowski ks. kard. Franciszek Macharski. Warto też dodać, że w gronie dziesięciu osób wyróżnionych medalem im. św. Joanny za trud w obronie życia i rodziny znajduje się dwoje krakowskich obrońców życia: dr Wanda Półtawska oraz nasz redakcyjny kolega dr inż. Antoni Zięba.
 
 
  
Kaplica z relikwiami św. Joanny w kościele na os. Kalinowym w Nowej Hucie

Fot. Franciszek Mróz

 
 
 Eucharystia z błogosławieństwem małżeństw

Do kościoła św. Józefa Oblubieńca w Krakowie-Nowej Hucie chętnie przychodzą rodziny szukające duchowego wsparcia. W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 w kaplicy z relikwiami Świętej odprawiana jest Eucharystia z błogosławieństwem małżeństw, rodziców oczekujących potomstwa a także narzeczonych. Osoby pragnące pomodlić się przy relikwiach zapraszamy w każdą niedzielę od 6.00 do 19.00 oraz w tygodniu podczas nabożeństw (od 6.00 do 7.30 i od 18.00 do 19.00).
 
 
Tygodnik Tygodnik DOMINIK Tygodnik Miesiecznik Służba