Co daje nam uczestnictwo w Mszy Świętej?

Ważnym elementem dla każdego wierzącego jest Msza Święta. Dzięki niej można wiele osiągnąć, ze względu na jej charakter. Jednak co nam dokładnie daje uczestnictwo w niej? Sprawdzamy.

Msza Święta – czym właściwie jest?

Msza Święta, czyli inaczej Eucharystia, to czas, w którym kapłan odprawia odpowiednie modlitwy oraz analizuje słowa Pisma Świętego. Jej zwieńczeniem jest przygotowanie takiego samego obrzędu, który przygotował sam Jezus dla apostołów. Jest to swego rodzaju upamiętnienie Jego osoby. Jezus podczas odprawiania mszy powiedział: „to czyńcie na moją pamiątkę”.

Msza Święta ma charakter symboliczny. Kapłan bowiem wypowiada słowa Jezusa, które brzmiały między innymi: „To jest ciało moje, za was wydane” oraz „To jest kielich krwi mojej”. Wówczas opłatek staje się ciałem Jezusa, które należy przyjąć.

Msza Święta – czas dla Boga

Msza Święta jest czasem, w którym rodzą się pytania. W ten sposób chętnie dążymy do poznania na nie odpowiedzi. Podczas Mszy jesteśmy skupieni tylko na Bogu. Dzięki temu poświęcamy mu czas. Jednocześnie modlimy się do niego, czyli rozmawiamy z nim.

Ofiarując taki czas dla Boga udowadniamy, że jest on dla nas ważny. Robimy o w jego domu, który jest święty. On sam zaprasza nas do niego nie tylko co niedzielę.

Uczestnictwo w Mszy Świętej przynajmniej raz w tygodniu to święty obowiązek chrześcijanina.

Poznawanie Pisma Świętego

Podczas odmawiania Mszy Świętej kapłan czyta Pismo Święte. Jest to czas, w którym możemy go lepiej poznać. Nie zapominajmy, że Biblia jest księgą, którą nie możemy rozumować dosłownie. Jest tam mnóstwo przenośni, które należy odpowiednio zinterpretować.

Właśnie dlatego jak ważne jest uczestnictwo we mszy. Umożliwia to nam zapoznanie się z losami Jezusa oraz jego naukami, które przekazywał nie tylko apostołom. Biblia to słowa, które wypowiedział sam Jezus. To ważne, aby je znać i dążyć tym samym do osiągnięcia czystości.

Jednoczenie się z Bogiem

Podczas wiary możemy mieć wiele różnych momentów – tych lepszych oraz gorszych. W chwilach zwątpienia warto udać się do kościoła i wysłuchać mszy. Dzięki temu pojednamy się z Bogiem, który kocha nas miłością nieskończoną. Warto to robić, aby móc poczuć jego obecność.

To właśnie podczas mszy wierni mają możliwość spotkania się z Bogiem tak blisko, jak jest to tylko możliwe. Jest on obecny pod postacią opłatka. Spożywając go możemy zjednać się z Bogiem oraz odkryć jego miłosierdzie.

Msza Święta – wyciszenie myśli

W naszym życiu jest wiele spraw, które mogą być naszą udręką. Właśnie dlatego powinniśmy brać udział w Mszach Świętych. Dzięki nim wyciszymy natrętne myśli oraz zwrócimy się z nimi do Boga.

Msze Święte uczą nas jak żyć. Dzięki nim lepiej odróżniamy dobro od zła. Jesteśmy w stanie także zadbać o samodyscyplinę oraz zmienić swoje życie na lepsze. Wszystko przez większą świadomość o świecie, który nas otacza.

Podczas Mszy świętej warto w pełni oddać się Bogu. Należy wówczas modlić się o konkretnych intencjach oraz oczyścić woje serce z grzechu. W tym celu możemy skorzystać z konfesjonału oraz spowiedzi. Warto robić to regularnie, aby móc wyeliminować wszelkie grzechy, które trapią nasz umysł. Nie bójmy się tego. Wypowiedzenie swoich grzechów z pewnością da nam ulgę oraz poczucie czystości. Kapłan doradzi nam co zrobić, aby w przyszłości już więcej ich nie popełniać. Nadana pokuta dodatkowo umocni nas w wierze.

Msza Święta to ważny czas, w którym należy uczestniczyć. Szczególnie ważne są w naszym życiu rekolekcje, które dają nam możliwość spotkania z Bogiem. Dodatkowo uczą w jaki sposób żyć tak, aby w przyszłości trafić do Królestwa Niebieskiego. Podczas Mszy Świętej nieśmy swoje intencje do Pana, aby mógł nam w tym pomóc. Uczestnictwo w Eucharystii daje nam poczucie czystości, spełnienia, radości oraz wsparcia. Najbliższe rekolekcje odbędą się w kościołach przed ważnym dla wszystkich chrześcijan świętem Wielkanocy. Jest to trudny czas, w którym należy zachować odpowiednie posty. Warto wówczas udać się na mszę oraz pogłębić swoją więź z Jezusem, który umarł za nasze grzechy.