Jak przetrwać kryzys?

Życie to nie tylko radość oraz zabawa. To również szereg przykrych przeżyć, z którymi każdy z nas prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć. Co w takiej sytuacji zrobić? Sprawdźmy.

Nie zadawaj sobie pytań, dlaczego tragedia spotkała właśnie Ciebie

Tragedie życiowe to niekiedy zupełnie niezależne od nas sytuacje, na które w żadnym stopniu nie mamy oraz nie mieliśmy wpływu. Może to być śmierć bliskiej osoby lub choroba, z którą się borykamy. Nigdy nie powinniśmy w takich sytuacjach pytać Boga oraz samodzielnie zastanawiać się, dlaczego to właśnie nas spotkało. Jest to jeden z najczęstszych błędów, które jeszcze bardziej psują nasz humor oraz dołują. Pomyślmy zatem w drugą stronę: czy lepiej czulibyśmy się, gdyby tragedia spotkała kogoś innego? Odpowiedź oczywiście brzmiałaby nie. Dlatego zawsze swoje cierpienie porównujmy do tego, które towarzyszyło Jezusowi podczas całego życia. Niewinny człowiek, który pomagał ludziom i przekazywał im prawdę musiał zostać ukrzyżowany. Jezus wówczas nie zastanawiał się, dlaczego to właśnie jego spotkał taki żywot. Dzielnie znosił wszystkie cierpienia, ponieważ wiedział, że tym zbawi cały świat.

Tak właśnie i my podchodźmy do kryzysów w naszym życiu. Spróbujmy wyciągnąć z nich lekcję, którą dał nam los. Cierpienie w naszym życiu jest bardzo ważnym elementem. Pozwala nam przede wszystkim docenić rzeczy, które dają nam szczęście. Cierpienie uświadamia nas, jak ważni są dla nas bliscy. Zawsze po cierpieniu nadchodzą lepsze czasy. Należy wierzyć w dobroć Boga oraz zachować siłę do walki. Wiara pomoże nam przetrwać każdy kryzys. Nie należy jej jednak obwiniać za to, co się aktualnie dzieje w naszym życiu. Bóg dał nam wszystkim wolność. To od nas zależy jaką drogę w życiu wybierzemy.

Nigdy się nie poddawaj

Kryzys to czas, gdy przychodzą do naszego umysłu różne myśli. Mogą one przede wszystkim sprawić, że będziemy bezsilni oraz popadniemy w depresję. Taki stan może spowodować brak motywacji do dalszego działania. W czasie kryzysu zawsze należy zwrócić się o pomoc do Boga. Badania naukowe pokazują, że osoby wierzące są bardziej odporne na stres oraz cierpienie ze względu na zwiększoną pracę odpowiednich sektorów w mózgu. Dzięki temu mogą oni przetrwać trudne czasy i szybciej ponownie zacząć cieszyć się z życia. Bóg nieustannie jest przy nas i jest zawsze gotowy na rozmowę. Warto zwracać się do niego w najtrudniejszych chwilach z pytaniami, obawami oraz problemami. Nie zapominajmy o cudach, które jest w stanie na nas zesłać.

W sytuacjach kryzysowych najgorszą decyzją, którą możemy podjąć, jest poddanie się. Wówczas możemy stracić sens życia oraz jeszcze bardziej zatracić się w cierpieniu. W każdej sytuacji zawsze jest wyjście. Cierpienie nigdy nie będzie trwało wieki. Zawsze po smutku przychodzi czas na radość i nadzieję.

Zadbaj o swój umysł

W czasie kryzysu oraz tragedii nasz umysł zajęty jest nieustannym martwieniem się oraz rozmyślaniem nad tym, co będzie z nami w przyszłości. Warto jednak wiedzieć, że pewne sytuacje po prostu nie są od nas zależne oraz ciągłym zamartwianiem się nic nie osiągniemy. Zadbajmy w takich momentach o nasz umysł, który przede wszystkim jest naszym oparciem oraz sprzymierzeńcem. Starajmy się odnaleźć w życiu sens oraz pogodę ducha. Wyjdźmy z zamkniętej przestrzeni i poprośmy o pomoc bliskie osoby. Kryzys to czas, który może wiele nas nauczyć. Nie myślmy o złu, które panuje na świecie. Pomyślmy o dobru, które możemy w nim zainicjować. Starajmy się pić dużo wody, jeść owoce i warzywa oraz spędzać czas w otoczeniu natury. Nie zapominajmy również o rozmowie z Bogiem, która jest podstawą w budowaniu silnej osobowości. Poprośmy Boga o lepsze czasy oraz sygnały, dzięki którym będziemy mogli stanąć na nogi. Wiara czyni cuda i z pewnością w niedalekiej przyszłości wszystko się nam ułoży. Warto pamiętać, że negatywne myśli przyciągają zło. Psycholodzy często mówią o zjawisku, które jest w nas zakorzenione. Jest to tak zwana teoria podświadomości, która polega na wywoływaniu sytuacji oraz innych elementów, które spotykają nas w życiu przez nieustanne myślenie o nich. Warto przyciągać do siebie dobro przez myślenie o nim.

Sytuacje kryzysowe to nieprzyjemne sytuacje w naszym życiu, o których wolelibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Powyższe rady z pewnością pozwolą nam lepiej przetrwać ten czas oraz wyciągnąć z niego odpowiednią lekcję.