Jak zdobywać cele z Bożą pomocą?

Każdy z nas w swoim życiu do czegoś dąży. Może być to spełnienie marzenia, dobre życie zawodowe, a może jak najwięcej czasu z bliskimi. We wszystkich naszych postanowieniach powinniśmy pamiętać, że z Bożą pomocą je zdobędziemy. Jak jednak to zrobić? Podpowiadamy.

W zawirowaniach życia nie zapominajmy o Bogu

Nasze życie sprawia, że ciężko nam przewidzieć, gdzie będziemy za miesiąc, rok lub kilka lat. Zawsze jednak powinniśmy pamiętać o tym, aby poświęcić chociaż trochę czasu dla Boga, który nas kocha i przede wszystkim prowadzi trudnymi ścieżkami życia.

Bóg jako stwórca ludzi doskonale wie, co dla nas jest najlepsze. Czasami przez Jego plany możemy odczuwać smutek i rozczarowanie, ponieważ zupełnie zmienia to nasze zamierzenia i oddala nas od celu. Jednak należy pamiętać o tym, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem. Są sytuacje, w których to właśnie Bóg sprawia, że znajdujemy się obok ludzi i w miejscach, w których nasze życie zmienia się na lepsze.

Realizacja celów to nie tylko zamierzenie spełnienia określonego zadania, ale cała ciężka droga, którą musimy pokonać. Zawsze powinniśmy mieć świadomość, że droga jest zawiła i skomplikowana, jednak warta swojej ceny. Jak to mówić papież Jan Paweł II, należy włożyć wygodne buty, aby móc ją przejść do końca.

Rozwijajmy się z Bożą pomocą

Każdy cel zaczyna się od pewnego postanowienia. Następnie rozpoczyna się już proces realizacji, który nie może odbyć się bez Stworzyciela. To właśnie on bacznie obserwuje nasze poczynania oraz sprawia, że możemy czuć się bezpieczni.

Realizacja celów z Bożą pomocą to przede wszystkim przepis na sukces, który jest wart każdej ceny. Nawet jeśli droga ta jest trudniejsza i dłuższa, to nie powinniśmy w żadnym wypadku z jej rezygnować. Wszystko to, co sprawia nam w życiu trudności, prowadzi do zbawienia. To właśnie łatwość, rozrzutność i brak konsekwencji skłania nas do zła.

Módlmy się o spełnienie celu

Modlitwa – niejednokrotnie już była przez nas podkreślana jako obowiązkowa rozmowa z Bogiem, w której możemy powiedzieć mu wszystko to, co znajduje się w naszej głowie. Wystarczy swoje obawy ubrać w odpowiednie słowa, aby móc zyskać poczucie pewności siebie oraz spokoju.

Podczas realizowania swoich założeń będziemy mieli wiele sytuacji, w których niełatwo nam będzie odszukać sensu oraz dalszej motywacji. Bóg jednak uświadomi nas w tym, że należy systematycznie spełniać swoje założenia i nawet jeśli to tego wymaga, zróbmy krok w tył, aby móc wykonać dwa w przód.

Pamiętajmy o tym, że Bóg może wszystko

Każda osoba na etapach swojego życia powinna mieć świadomość tego, że Bóg jest wszechmocny. Możemy dzięki Niemu poczuć, że jesteśmy w stanie zrobić wszystko to, co może przybliżyć nas do celu. Nawet jeśli uważamy, że coś jest niemożliwe, to powinniśmy pamiętać o wszystkich cudach oraz trudnych do wyjaśnienia zjawiskach, w których uczestniczył sam Stwórca.

Z Bogiem wszystko staje się łatwiejsze oraz prostsze do zrealizowania. Wystarczy tylko dbać o relacje z Nim tak, aby dokładnie słychać tego, co stara się nam przekazać. Warto uwierzyć w swoje możliwości nawet wtedy, gdy inni w nie nie wierzą. Dzięki temu będziemy mogli pokazać im, jak silni jesteśmy oraz jak bardzo Bóg dodaje nam światła. To ważne, aby być może w przyszłości zainspirować Bogiem kogoś jeszcze, spełniając tym samym obowiązek swojej religii, czyli głoszenie Ewangelii. Jest to bardzo piękny gest, który sprawia, że stajemy się lepszymi chrześcijanami.

Realizacja celów z Bogiem to trudny kawałek chleba, który z pewnością wart jest swojego smaku. Dzięki Niemu możemy bez żadnych obaw iść przed siebie i stawiać czoło przeciwnościom, które z pewnością się pojawią. To ważne, aby być na nie przygotowanym, ponieważ tylko wtedy można będzie znaleźć odpowiednią motywację do działania. Warto również regularnie rozmawiać z Bogiem poprzez modlitwę, która uskrzydla oraz otwiera drogę do zbawienia. Słuchając Stwórcy, z pewnością znajdziemy się tam, gdzie powinniśmy być w niedalekiej przyszłości.