Modlitwa na koniec dnia

Ojcze Niebieski, dziękuję Ci z całego serca za każde dobro, które dziś otrzymałem, i przepraszam za wszystko, czym Ciebie zasmuciłem. Kończąc ten dzień, proszę o błogosławieństwo na nadchodzącą noc i potrzebne łaski, aby dobrze przeżyć to wszystko, co mnie jutro spotka.

LUB

Wszechmogący, wieczny Boże, dziękuję Ci z całego serca za wszystkie łaski i dobrodziejstwa dnia dzisiejszego; za wszystkie radości i smutki, za osiągnięcia i niepowodzenia. Przyjmij wszystko ku większej Twej chwale.
(można zrobić krótki rachunek sumienia z postanowieniem poprawy)
Boże, Ojcze najlepszy, żałuję i ubolewam z całego serca, że Ciebie – Najwyższe Dobro – zasmuciłem. Brzydzę się wszystkimi moimi grzechami i mocno postanawiam poprawić się z pomocą łaski Twojej, o którą proszę Cię pokornie. Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu!

LUB

Dziękuję Ci Boże w Trójcy Św. Jedyny za ten piękny i szczęśliwy dzień, który pozwoliłeś mi przeżyć i za wszystkie łaski, którymi mnie obdarzyłeś dzisiaj i w całym moim życiu. Przepraszam Cię Boże, za wszystkie moje grzechy, zaniedbania, niedoskonałości i szczerze za nie żałuję. Amen.

Dodaj komentarz