Na czym skupić się w czasie trwania miesiąca Maryi?

W religii chrześcijańskiej maj jest miesiącem poświęconym miłosierdziu Matki Bożej. Często przedłuża się go jeszcze w czerwcu, aby oddać hołd kobiecie, która dała nam na świat Syna Bożego. Na czym warto się wówczas skupić oraz czego właściwie uczy nas wówczas Matka Boża? Zobaczmy.

Miesiąc Maryi – dlaczego jest tak ważny?

Maj to bardzo ważny miesiąc w życiu każdej osoby, która szuka miłości oraz zrozumienia. Jest to czas, w którym Maryja ma nas w swojej opiece oraz daje nadzieje, która płynie z budzącej się do życia później wiosny. Wówczas chrześcijanie zajmują się między innymi odprawianiem modłów do Matki Bożej oraz dekorowaniem przydrożnych figurek.

Maj to czas, w którym każdy z nas powinien pojednać się z Bogiem oraz zaufać Jego Matce, która odgrywa rolę naszej wstawienniczki. To właśnie do Niej zwracamy się wówczas, gdy chcemy złożyć swoje prośby. Zazwyczaj będzie to polecenie nas do Jezusa, które szczególnie podkreśla się podczas odprawiania Mszy Świętej.

Miesiąc Maryi to czas, w którym każdy może odkryć nową energię, którą dane nam Matka. To właśnie Jej poświęcenie sprawia, że ludzie mogą zrozumieć jak duża jest miłość matki do swojego syna. Jest to miłość bezwarunkowa, szczera oraz bezgraniczna.

Miłość względem bliźnich

Matka Boża szczególnie podkreśla miłość, która jest potrzebna między ludźmi. To właśnie dzięki niej możemy się radować oraz wspierać w trudnych chwilach. Miłość w dzisiejszych czasach ma bardzo dużą wartość. Bez niej zatracilibyśmy się w nieładzie oraz braku jakichkolwiek reguł i zasad.

Miłość daje nam nadzieje na lepsze jutro. To właśnie ona sprawia, że możemy poczuć się lepiej w najbardziej trudnych momentach naszego życia. Będzie to w szczególności choroba, która zawsze budzi duże emocje oraz zwątpienie.

Miłość do bliźniego szczególnie możemy znaleźć w matce, która uczy nas szczerości. To właśnie ona stała tuż obok Jezusa na każdym etapie Jego życia. Pomagała mu chociaż wiedziała, że może zapłacić za to życiem. Jednocześnie zawsze miała nadzieje na to, że ludzie nie są źli z natury. Ich złe zachowanie wynika z wykonywanych przez ludzi rozkazów.

Podkreślenie roli matki w życiu każdego człowieka

Maryja jest symbolem prawdziwej matki, która kocha ponad wszystko swoje dziecko. Otacza je opieką oraz jest w stanie oddać za niego życie. Widzi jego cierpienie oraz zawsze chce, aby to ona przejęła na siebie wszystkie zmartwienia, aby wspomóc swojego pierworodnego.

Nie przez przypadek właśnie w maju przypada dzień matki. Jest to święto, które poświęca się każdej kobiecie, która bezgranicznie kocha swoje dzieci. Każda matka ma taki instynkt, który nie zawsze przez dzieci zostaje doceniony. Zawsze należy pamiętać, że matka jest naszą ostoją, która pomoże w każdym momencie życia.

Matka wykazuje się zrozumieniem oraz wybacza wszystkie błędy podobnie jak Jezus, który umarł za nasze grzechy.

Maryja jako pośredniczka w prośbach

Nie od dziś uważa się, że modląc się do Maryi można zyskać jej opatrzność zarówno u Boga jak i Jezusa. Właśnie dlatego Matkę Bożą często określa się jako wspomożycielkę. To do Niej swoje modlitwy kierują ludzie chorzy oraz tacy, którzy chcą uzyskać wsparcie na różnym etapie życia.

Do Maryi szczególnie modlą się dzieci, którzy stracili swoich rodziców. Wówczas mogą oni poczuć się lepiej. Maryja bowiem jest opiekunką wszystkich dusz, które trafiają do Nieba. To właśnie tam otula ich swoją miłością oraz prowadzi ku obliczu Pana.

Warto kierować swoje prośby do Matki Bożej właśnie szczególnie w maju. To właśnie wtedy można uzyskać jej opatrzność. Zawsze należy brać również udział w obrzędach Mszy Świętej szczególnie w pierwszą niedzielę miesiąca.

Matka Boża to symbol miłości, który daje nadzieje na lepsze życie. Zawsze warto o tym pamiętać oraz kierować do Niej swoje zwątpienia. Wysłuchuje ona bowiem każdego, kto szczerze kocha oraz ma w sercu dobroć. Warto na Jej cześć odprawiać przede wszystkim Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwę Pod Twoją Obronę. Wówczas z pewnością wszystkie modlitwy zostaną wysłuchane.