Wspomnienie bł Marii Teresy Ledóchowskiej obchodzimy 6 lipca
Więcej o Niej poczytasz tu: https://missio.org.pl/pontyfikat/misyjni-swieci/patroni-misyjni/260-blogoslawiona-teresa-ledochowska

Błogosławiona Mario Tereso, ty miałaś żywą świadomość, że: „Od momentu, w którym Pan Jezus dał apostołom polecenie -jakby testament, aby szli na cały świat i nauczali wszystkie narody, istnieją w Kościele misjonarze. Pierwszymi byli sami apostołowie, a potem ich następcy, misjonarze i wszyscy ci, którzy im pomagają, a w pewnym sensie jesteśmy my wszyscy misjonarzami, gdy prosimy w modlitwie Pańskiej: «Przyjdź Królestwo Twoje». Przyjdź do nas wszystkich: do białych i czarnych, żółtych i czerwonoskórych”.

Pokornie prosimy Cię, rozpal w sercach wiernych zapał misyjny, którym wypełniona niosłaś pomoc misjom w Afryce.
Uproś liczne i święte powołania misyjne, aby nie zabrakło tych, którzy będę głosić Chrystusa swoim słowem i przykładem życia. Wypraszaj łaskę głębokiej wiary, wytrwałości i wierności powołaniu misyjnemu misjonarkom i misjonarzom na wszystkich kontynentach. Towarzysz im swą modlitwą i wstawiennictwem u Boga, który pragnie, „aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4). Amen.

Dodaj komentarz