O ustąpienie objawów nerwicy

Ty jesteś Bogiem działającym cuda / objawiałeś ludziom swą potęgę” (Ps 77,15).
Wysłuchaj także i moich próśb, Panie.

Ty wiesz, że borykam się z problemem nerwicy. Boję się o wszystko i o wszystkich. Niekiedy lęk bardzo mnie paraliżuje, a uczucie strachu przeszkadza prawidłowo funkcjonować. Bardzo szybko się denerwuję, co stanowi dużą przeszkodę w moich relacjach z innymi. Mimo zachęt bliskich, bym starał się panować nad swoimi emocjami, przychodzi mi to z wielkim problemem, co dodatkowo powoduje frustrację i poczucie nieakceptacji swoich słabości.

Matko Boża, Królowo pokoju, Ucieczko strapionych, Pocieszycielko biednych i chorych, ulituj się nade mną, opiekuj się mną szczególnie w chwilach dla mnie trudnych, kiedy emocje biorą górą nad rozumem. Wstawiaj się, proszę, za mną u Pana mojego, Jezusa Chrystusa, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Amen.

Modlitwa nerwowo chorych o sumienne wypełnianie swoich obowiązków

Panie, Jezu Chryste, Ty znasz moje schorzenie, wiesz, jak mi trudno w mojej chorobie, jak bardzo skupiam się na sobie, zapominając o swoich obowiązkach. Panie, Ty, który nie zostawiasz nikogo bez swej łaski, który masz pieczę nad każdym, kto tylko Cię o to prosi, który nie nadłamiesz trzciny nadłamanej ani nie ugasisz knotka o nikłym płomyku, zaopiekuj się mną.

Potrzebuję Twej łaski przede wszystkim w sumiennym wypełnianiu swoich obowiązków, niech przestanę zajmować się rzeczami niepotrzebnymi, a skieruję swe ręce ku pożytecznej pracy. Niech Twoje błogosławieństwo pomaga mi w ten sposób przybliżać się do Ciebie i kierować się miłością wobec bliźnich. Amen.

Modlitwy ułożone przez Świętą Dymfnę

Dodaj komentarz