O uzdrowienie z samobójczych myśli

Chryste mój, Dobry Pasterzu, dla którego zawsze dobro człowieka jest najważniejsze, jesteś dawcą każdego ludzkiego życia. Zwracam się do Ciebie z błagalnym wołaniem, byś odpędził ode mnie samobójcze myśli, które w ostatnim czasie często mnie nachodzą.

Panie, wiem, że moje życie należy do Ciebie, dlatego przyjmij moje wołanie i uzdrów moją dusze, bym nigdy nie stawiał się na Twoim miejscu, jako na miejscu Tego, który decyduje o mojej śmierci. Panie mój, usłysz me wołanie. Amen.

Modlitwa osób kuszonych do samobójstwa

Dobry Boże, błagam Cię, wesprzyj mnie swoją łaską. Czuję się tak bardzo zdesperowany i tak bardzo obciążony, że już nie widzę żadnej drogi wyjścia dla mnie. Moje życie zdaje się rozpadać i czuję, że już dalej nie potrafię żyć. Wiem, że Ty stworzyłeś każde życie i że jest ono święte, ale czuję się tak, jakby już nie warto było dłużej żyć. Wiem, że Ty stworzyłeś także i mnie i że kochasz mnie. Ty przyszedłeś, abyśmy mieli życie i mieli je w całej pełni.

Proszę Cię, pozwól mi doświadczyć w moim życiu Twojej wielkiej dobroci. Błagam Cię, niech Twoja miłość przeniknie ciemności, w których żyję! Wiem, że Ty masz moc, aby wszystko przemienić. Niech Twój Święty Duch napełni mnie nadzieją na przyszłość i udzieli mi pokoju, którego tak bardzo pragnę. Powierzam się całkowicie Twojemu Boskiemu miłosierdziu. Amen.

Modlitwy ułożone przez św Dymfnę

Dodaj komentarz