Przestań czuć się niewarty, niegodny i niewystarczający

Czy wiesz, jak to jest znosić ciągły ból związany z poczuciem nieadekwatności lub porażki? Nie martw się, wszyscy byliśmy w tym miejscu w pewnym momencie naszego życia. Wszyscy przeszliśmy przez to miażdżące uczucie, że jesteśmy bezwartościowi i że wszystko idzie nie tak.
Wskazywanie palcem na siebie, oskarżanie się o winę, poniżanie siebie i podkreślanie, jak głupi jesteśmy… Jest to coś, co my wszyscy, w mniejszym lub większym stopniu, przeżyliśmy…

Poczucie nieadekwatności lub porażki jest opcjonalne

To uczucie złamania, z pustą duszą… mając „pewność”, że przyszliśmy na ten świat ułomni lub ze znakiem porażki na czole! Cierpienie, które to powoduje, jest głębsze niż słowa, które można tu wypowiedzieć… Możesz czuć „w kościach”, że jesteś mniej warty niż inni ludzie. Według buddyzmu wszyscy cierpimy. I to jest prawda. Nikt nie wychodzi z życia bez szwanków, bez względu na to, jak urocze może wydawać się jego życie z zewnątrz. Po prostu cierpienie czasami zdarza się wewnątrz, z dala od tego, co widzą inni.

Dobrą rzeczą w tym wszystkim jest to, że jeśli zwrócisz na to uwagę i przyjmiesz to uczucie, rozpoznając je jako coś, co wpływa na ciebie, będziesz mógł to zmienić. Prawie niemożliwe jest przejście przez życie bez doświadczenia jakiejś słabości lub porażki. Ludzie, którym się to uda, prawdopodobnie żyją z taką ostrożnością i lękiem, że nigdzie nie wychodzą. Mówiąc najprościej, w rzeczywistości w ogóle nie żyją!

Uzdrowienie z samopoznania

Uzdrowienie z poczucia nieadekwatności może rozpocząć się, gdy przyjmiesz wezwanie, aby być świadomym swojego bólu i odczuwać empatię dla niego. Oznacza to uznanie, że twój ból, ten głęboki wewnętrzny ból zasługuje na twoje współczucie. Możesz usłyszeć wezwanie do rozpoznania swojego człowieczeństwa jako czegoś, co pochodzi z wewnątrz lub od osoby, która troszczy się o ciebie. Ale usłyszenie wezwania nie oznacza, że zostaniesz wyleczony, po prostu możesz się uzdrowić jeśli nastawisz na to swój umysł.

Bez względu na to, w jakim stopniu czujesz się wadliwy i niekochany, musisz nauczyć się doświadczać, że masz wartość. Więc jesteś jak cała osoba. Pełny, wartościowy, kompletny.

Uwolnij się od tego uczucia nieadekwatności!

Powinno być jasne, że twoja wartość nie zależy tylko od rzeczy, które robisz lub obrazu, który projektujesz. Twoja prawdziwa wartość jest ci nadana od momentu urodzenia i nigdy nie powinieneś w to wątpić. Oznacza to otwarcie się na bycie widzianym przez siebie i dbanie o innych. To podróż do odkrycia empatii, miłości i współczucia dla osoby, którą jesteś.

Trzymaj się z dala od potrzeby osądzania siebie i innych. Nie ma sensu porównywać się z kimkolwiek! Zrozum, że jesteś wyjątkowy, absolutnie oryginalny i doskonały. Nie ma nikogo takiego jak ty!
Nie ma sensu szukać innych cech lub zalet, których ci brakuje. Zawsze będą braki w nich lub w tobie, ponieważ jesteśmy wyjątkowi. Jeśli skupisz się na swoich cechach, wkrótce będziesz w stanie zobaczyć postęp w kierunku osobistego bezpieczeństwa i będziesz w stanie wierzyć coraz bardziej w siebie i w to, co możesz zaoferować światu swoimi cechami.
Zmiana zaczyna się dopiero od Ciebie i warto się starać, aby ją osiągnąć!

Dodaj komentarz