W jaki sposób ponownie wrócić w objęcia Boga?

Wiele osób każdego dnia rezygnuje z wiary. Jest to niebezpieczny proces, który wynika głównie z nieporozumienia oraz krzywdy, którą mógł wyrządzić duchowny. W jaki sposób ponownie nawrócić się do Boga? Radzimy.

Pamiętaj, że Bóg zawsze Cię kocha

Ważnym elementem, od którego należy zacząć, jest uświadomienie sobie, że Bóg kocha nas bezgranicznie. Niezależnie od tego, co zrobiliśmy w przeszłości On nieustannie na nas czeka z otwartymi ramionami. Bóg jest miłością, która wybacza wszystko, jeśli tylko się tego żałuje i wykazuje poprawę. Dzięki temu nawet okresowe odwrócenie się od niego oraz zwątpienie nie przekreśla nas w Jego oczach.

Warto przytoczyć tu przykład syna marnotrawnego, który znajduje się w Ewangelii według św. Łukasza. Odwrócił się on od swojego ojca, który dawał mu wszystko. Pewnego dnia jeden z dwójki synów poprosił go o część swojego majątku. Gdy ojciec mu go podarował ten odszedł z domu oraz go roztrwonił. Po kilku dniach biedy wrócił do ojca, który przyjął go z otwartymi ramionami.

Jest to przesłanie, które doskonale opisuje miłosierdzie Boże. Warto zaznaczyć tutaj opis tego, że syn, który nawrócił się został lepiej potraktowany od tego, który cały czas pomagał ojcu. Jest to znak dla wszystkich niewiernych, którzy odwrócili się od Boga. Ojciec raduje się mocniej, gdy jego syn nawróci się.

Postaraj się uczestniczyć w Mszy Świętej

Msza Święta to czas, w którym każda osoba może posłuchać kazania. Bazuje ono na Piśmie Świętym, które nie zawsze jest zrozumiałe dla ludzi. Właśnie dlatego warto uczestniczyć w mszy i poznać jego znaczenie. Ksiądz szczegółowo wyjaśni co tak naprawdę oznacza dany wpis, który został przeczytany.

Dla niewiernych będzie to szansa na poznanie Boga na nowo. Być może właśnie w tym momencie lepiej zrozumiemy na czym polega miłość do Ojca, który nas kocha. Nie musimy wówczas sami sięgać do Biblii. To Biblia przychodzi do nas. My musimy jedynie udać się do kościoła.

Mszę Świętą możemy wtedy potraktować jako swego rodzaju wykład. Nie musi mieć on charakteru duchownego. Może to być zwykła lekcja o życiu, która ma nas czegoś nauczyć. Wówczas niewierni mają szansę na lepsze zrozumienie głębszego sensu życia.

Pamiętaj, że księża to też ludzie

Wiele osób odwraca się od wiary mówiąc, że to przez księży, którzy zachowali się w sposób niegodny. Warto jednak zastanowić się, czy uczestnicząc we Mszy Świętej robimy to dla nich? Wszelkie czynności, które podejmujemy w stronę wiary są do bezpośredniego kontaktu z Bogiem. Robimy to dla Niego, ponieważ go kochamy.

Księża natomiast popełniają błędy – nikt z nas nie jest idealny. Jednak życie nie polega na tym, aby wszystko było perfekcyjne. Bóg dał nam wolność i to my decydujemy, dokąd będzie ona zmierzała. Na człowieka w życiu czekają różne pokusy oraz zawahania. Jednak to dlatego, że jesteśmy tylko ludźmi.

Warto odnaleźć swoje miejsce w wierze. Warto rozmawiać. Należy próbować szukać pomocy, gdy widzimy zło. Zwyciężajmy go dobrem. Wybaczajmy.

Módlmy się na swój własny sposób

Modlitwa to rozmowa z Panem Bogiem – jest to najpopularniejsza definicja, której uczą się dzieci w szkołach podstawowych. Wielu z nas tak naprawdę zapomniało, że jest to tak proste. W modlitwie nie chodzi o wypowiedzenie nauczonej formuły, którą wynieśliśmy ze szkoły. To przede wszystkim dziękowanie, proszenie, żalenie się oraz wiele innych czynności, które kierujemy w stronę Boga. Możemy opowiedzieć mu o swoich obawach, spostrzeżeniach oraz zawahaniach. Bóg zawsze nas wysłucha.

Nawet jeśli odwróciliśmy się od niego to warto przynajmniej raz dziennie postarać się poprosić go o znak. Bóg z pewnością nas wysłucha, ponieważ jego miłość nie zna granic.

Warto zaznaczyć tutaj, że do Ojca nie zwracamy się tylko wtedy, gdy czegoś nam brak. To również dziękowanie za to, co już mamy.

Odwrócenie się od Boga jest procesem, który można odwrócić. Bóg zawsze daje nam szansę, aby trwać w nim. Warto to robić, ponieważ wtedy czeka nas najwyższe wynagrodzenie, którym jest życie w Królestwie Niebieskim.