2001  nr. 1
 
  Zdjecia do nr 1 udostępniono za pośrednictwem "Głosu Ojca Pio" Serdeczne Bóg Zapłać 
 
 
 Kronika życia Ojca Pio 1   
 
 Chrystusowe rany 2   
 
 Każdego "widział od środka" 3   
 
 Eucharystia 4   
 
 Różaniec  
czyli życie Jezusa i Maryi
5   
 
 Cud - znak bliskości Boga 6   
 
 Charyzmat czyli dar dla innych 7   
 
 Powrót synów Marnotrawnych 8   
 
 Koronka do najświętszego  
Serca Pana Jezusa
9   
 
 Szpital, który jest domem 10   
 
 Grupy Modlitwy Ojca Pio 11   
 
 Ks. Karol Wojtyła spotyka Ojca Pio 12   
 
 Wspomnienie  
dr Wandy Półtawskiej
13   
 
 Beatyfikacja tysiąclecia 14   
 
 Litania do bł. Ojca Pio15   
 
 
 
 
 
 
 
wydawnictwo   prenumerata sprzedaż wysyłkowa  sklep   kontakt  strona główna
 
  
  Grupy Modlitwy Ojca Pio
 
 
 
  Weźmy się do roboty. Jako pierwsi odpowiedzmy na apel Wikariusza Chrystusowego - mówił Ojciec Pio, kiedy papież Pius XII nawoływał kapłanów, by zachęcali wiernych do wspólnej modlitwy.
 
  Do klasztoru w San Giovanni Rotondo codziennie przychodzili wierni, którzy chcieli się modlić wspólnie z Padre Pio. Z czasem utworzyli oni grupki modlitewne. Są to szkółki wiary, ogniska miłości - powiedział o nich zakonnik. Uczestnicy grup spotykali się w czwartki i niedziele.
Padre Pio zachęcał ich do częstej modlitwy, uczestnictwa we Mszy św., przyjmowania sakramentów Św. i pouczał, jak powinien postępować prawdziwy chrześcijanin.
W 1968 roku Kongregacja do spraw Zakonów i Instytutów świeckich uznała oficjalnie Grupy Modlitwy Ojca Pio.
 
 
  
Krakowska Grupa Modlitwy Ojca Pio powstała w 1983 r. Od momentu powstania opiekunem duchowym Grupy jest o. Gracjan majka.
 
Wierni spotykają się raz w miesiącu, uczestniczł we Mszy św., odmawiają wspólnie różaniec. By doskonalić życie duchowe, organizują kursy, rekolekcje i dni skupienia. W dniu beatyfikacji Ojca Pio - 2 maja 1999 r. w San Giovanni Rotondo zarejestrowanych było 2150 Grup Modlitwy z 34 krajów świata. Należy do nich ponad pół miliona osób. Żywy różaniec oplótł prawie cały świat. Dzieło Padre Pio nie przemija, tak jak pamięć o tym Świętym zakonniku.
W Polsce w wielu miastach działają Grupy Modlitwy Ojca Pio. W Krakowie siedziba Grupy znajduje się na ulicy Loretańskiej 11, przy kościele oo. kapucynów.
 
 
 
 

Dziełem Ojca Pio jest Armata Bianca (Biała Armia). Należą do niej dzieci ze wszystkich kontynentów świata. Spotykają się codziennie w małych grupach parafialnych i odmawiają różaniec. Modlą się o pokój i nawrócenie grzeszników.
 
 
 
 Skłonić do modlitwy

Chciałem skierować dusze do Boga... skłonić je do modlitwy... do wspólnej modlitwy... do modlenia się razem z Jezusem. Zawsze zalecałem członkom Grup i pragnąłem, by ich życie w rodzinie i społeczeństwie było naprawdę chrześcijańskie. Zalecałem im bratnią miłość, spełnianie dobrych dzieł, a szczególnie posłuszeństwo względem Kościoła, zgodnie z naszym franciszkańskim duchem.
  
  Ojciec Pio
 
 
Tygodnik Tygodnik DOMINIK Tygodnik Miesiecznik Służba