Krówki na komunię – uwielbiane cukierki jako słodkie podziękowanie dla gości

Pierwsza Komunia Święta jest postrzegana jako ważny krok w duchowym rozwoju dziecka. Z tego powodu wiele rodzin urządza przyjęcie, by w gronie najbliższych uczcić to. Przyjęło się, że przybyłym gościom wypadałoby wręczyć niewielki, symboliczny prezent w podziękowaniu za obecność – w tej roli świetnie sprawdzą się krówki komunijne. Sprawdź dlaczego! 

Podziękowania dla gości komunijnych

Pierwsza Komunia Święta dziecka to wydarzenie, które najczęściej jest celebrowane w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Po ceremonii kościele, wiele rodziców organizuje przyjęcia w domach lub w restauracjach, gdzie dzieci spędzają czas z najbliższymi. Na tego typu uroczystościach nie brakuje dużej ilości jedzenia i prezentów dla dziecka. 

W ostatnich latach coraz częściej spotykanym zwyczajem jest również obdarowywanie gości drobnymi upominkami. To ma być symboliczny gest wdzięczność za obecność i wsparcie w tak doniosłym dla dziecka dniu. 

Różnorodność upominków z podziękowaniem dla komunijnych gości jest imponująca, co sprawia, że jest to trudny wybór dla rodziców. My to ułatwimy: postawcie na tradycję w nowoczesnej odsłonie, czyli krótko mówiąc, wybierzcie krówki. 

Elegancka bombonierka wypełniona pysznymi krówkami to doskonały pomysł na prezent

Krówki jako podziękowania na komunię?

Jeśli chodzi o drobne upominki dla gości, to krówki są całkowicie trafionym pomysłem, a nawet najlepszym z możliwych. Stoi za tym kilka dobrych powodów. Przede wszystkim to polskie mleczne słodycze, które wyróżniają się kruchą powłoką i delikatnie ciągnącym się wnętrzem. Ich fenomen ciągnie się od przeszło stu lat – podbiły serca wielu osób dzięki swojej konsystencji. 

W zależności od czasu przechowywania cukierków zaczyna się ona bowiem zmieniać. Świeżo zrobione krówki są ciągnące i w środku, i na zewnątrz. Krystalizacja cukru, która jest w pełni naturalnym procesem, sprawia, że cukierki zaczynają się kruszeć na zewnątrz. 

Krówki u wielu osób przywołują skojarzenia z dzieciństwem. Niemal każdy z nas sentymentem wspomina czasy, kiedy babcia i dziadek częstowali tymi łakociami. To słodycz łączący pokolenia.
Kolejna kwestia to cena, która jest niezwykle atrakcyjna. Za kilogram krówek zapłacimy 65 złotych i otrzymamy 65-70 sztuk cukierków. To wychodzi nawet mniej niż złotówka netto za jedną sztukę! Co istotne, mowa tutaj o krówkach robionych hand made, zgodnie z recepturą i najwyższą starannością, które można zamówić w sklepie Cukrowki.pl.