2003  nr. 9
 
  Redakcja składa podziękowania Siostrom Misjonarkom Miłości z Katowic oraz Panu Walterowi Serra, Dyrektorowi VELAR Editrice za pomoc merytoryczną i udostępnienie archiwum zdjęć. Serdeczne Bóg zapłać! 
 
 
 Święta za życia 1   
 
 Ganxhe znaczy "pączek kwiatu" 2   
 
 Czas powołania 3   
 
 W służbie ubogim Kalkuta 4   
 
 O godne umieranie 5   
 
 Miejsce Niepokalanego Serca 6   
 
 Misjonarka wśród trędowatych 7   
 
 Dzień powszedni misjonarek miłości 8   
 
 Dzieci wyrwane śmierci 9   
 
 Życie jest darem Boga 10   
 
 Świat dziękuje Matce Teresie 11   
 
 Matka Teresa w Polsce 12   
 
 "Dotknąć Jezusa w ubogich" 13   
 
 Osierociła świat 14   
 
 Sześć zasadniczych kroków15   
 
 
 
 
 
 
 
wydawnictwo   prenumerata sprzedaż wysyłkowa  sklep   kontakt  strona główna
 
  
  Święta za życia
 
 
  
Matka Teresa z Kalkuty

Fot. VELAR

 
 
  Któż nie zna tej niezwykłej zakonnicy w białym sari z niebieską lamówką. Jej życie przypadło na wiek wojen światowych i zbrodniczych totalitaryzmów. Gdy jedni masowo mordowali miliony ludzi, Matka Teresa z Kalkuty roztaczała opiekę nad najsłabszymi, najuboższymi. Dlaczego właśnie ona pokazała światu, czym jest prawdziwe człowieczeństwo? Bo potrafiła jak nikt inny dostrzec w każdym napotkanym człowieku Chrystusa.

Ta Albanka z urodzenia przyjęła w 1948 r. obywatelstwo indyjskie i odtąd silnie utożsamiała się z narodem hinduskim. Kiedy zmarła, Hindusi pogrzebali ją - katolicką zakonnicę - z honorami zastrzeżonymi dla bohaterów narodowych. Teraz, sześć lat po śmierci, nadszedł czas wyniesienia jej na ołtarze przez Kościół katolicki. Beatyfikacja Matki Teresy nastąpi 19 października. To jedna z najszybszych beatyfikacji w dziejach Kościoła. Jakże jednak zrozumiała, skoro już za życia tę niezwykłą kobietę uważano za świętą.

 
 
Tygodnik Tygodnik DOMINIK Tygodnik Miesiecznik Służba