2004  nr. 8
 
  Redakcja składa podziękowania Matce Przełożonej Panien Norbertanek Pauli Torczyńskiej i Siostrze Dorocie Goldstrom z klasztoru na Zwierzyńcu w Krakowie, Księdzu Infułatowi Jerzemu Bryle - proboszczowi parafii Najœwiętszego Salwatora oraz Pani Profesor dr hab. Wacławie Szelińskiej za pomoc merytorycznš oraz udostępnienie archiwum i zdjęć. Serdeczne Bóg zapłać! 
 
 
 Chwała Błogosławionej 1   
 
 Z prastarego rodu 2   
 
 Biały habit 3   
 
 Dobra i dzielna ksieni 4   
 
 Zawsze ze swym ludem 5   
 
 Wzgórze 
błogosławionej Bronisławy
6   
 
 Kościół i klasztor 
panien zwierzynieckich
7   
 
 Patronka dobrej sławy 8   
 
 Księgi ludzkiej wdzięczności 9   
 
 Dla Boga wszystko możliwe 10   
 
 Tajemniczy zakątek 
starego Krakowa
11   
 
 Zwierzynieckie legendy 12   
 
 Litania do św. Bronisławy13   
 
 
 
 
 
 
 
wydawnictwo   prenumerata sprzedaż wysyłkowa  sklep   kontakt  strona główna
 
  
  Chwała Błogosławionej
 
  Pewnego dnia bł. Bronisława usłyszała od Chrystusa: "Krzyż mój jest twoim, ale i moja chwała będzie twoją chwałą". I tak też się stało...
 
 
  
Fot. Archiwum sióstr norbertanek
 
 
  Wspomnienie bł. Bronisławy przypada na początek września. Uroczystość tę zawsze poprzedza dziewięciodniowa nowenna ku czci Błogosławionej. Norbertańska mniszka żyje we wdzięcznej pamięci ludu krakowskiego od ponad siedmiu wieków. Pomagała ludziom za życia, pomaga także po śmierci. Trudno ogarnąć ogrom cudów i łask, które wyjednała swoim czcicielom na całym świecie.
Od wieków otaczana była czcią należną świętej, jeszcze zanim Stolica Apostolska oficjalnie dokonała jej beatyfikacji. Dziś wielu wiernych nie zdaje sobie sprawy, że sławna norbertanka ciągle oczekuje na kanonizację. Na co dzień bowiem prawie nikt nie mówi o niej inaczej jak "święta Bronisława".
Warto przedstawić szerzej losy tej pięknej postaci oraz opowiedzieć o niezwykłych miejscach związanych z jej życiem. Tym bardziej, że właśnie mija 800 lat od jej urodzin.
 
 
Tygodnik Tygodnik DOMINIK Tygodnik Miesiecznik Służba