2006  nr. 5
 
  Redakcja składa podziękowania Księdzu Kustoszowi Mirosławowi Drozdkowi SAC - Kustoszowi Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach; Księdzu Doktorowi Stanisławowi Bilskiemu - Kustoszowi Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie; Pani Dyrektor LeopolDinie Reis Simoes z Centrum Komunikacji Społecznej przy Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie za pomoc merytorycznš oraz udostępnienie archiwum i zdjęć. Serdeczne Bóg zapłać! 
 
 
 Kronika Fatimska 1   
 
 Na koniec moje 
Niepokalane Serce zatriumfuje
2   
 
 Cud w Dolinie Pokoju 3   
 
 Rodzeństwo Marto 4   
 
 Siostra Łucja od Jezusa 
i Niepokalanego Serca Maryi
5   
 
 Najmłodsi Błogosławieni 6   
 
 Ujawniona Tajemnica 7   
 
 Pożegnanie Wizjonerki 8   
 
 "Ojciec Święty 
będzie musiał wiele wycierpieć"
9   
 
 Sanktuarium w Cova da Iria 10   
 
 Fatimskie pamiątki 
na polskiej ziemi
11   
 
 Wielka Obietnica 
Niepokalanego Serca Maryi
12   
 
 
 
 
 
 
 
wydawnictwo   prenumerata sprzedaż wysyłkowa  sklep   kontakt  strona główna
 
  
  Wielka Obietnica 
Niepokalanego Serca Maryi
 
  Tym, którzy w pierwsze soboty miesiąca podejmą zadośćuczynienie Niepokalanemu Sercu Maryi, Matka Boża przyrzekła, iż będzie obecna w godzinie ich śmierci "z łaskami potrzebnymi do zbawienia".
W objawieniu z 10 grudnia 1925 r. Piękna Pani powiedziała do s. Łucji:
"Spójrz, moja córko, na moje Serce otoczone cierniami, które niewdzięczni ludzie bez ustanku wbijają w Nie przez swoje bluźnierstwa i brak wdzięczności. Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć. Przekaż wszystkim, że obiecuję przyjść na pomoc w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty:

1. odprawią spowiedź,
2. przyjmą Komunię świętą,
3. odmówią Różaniec,
4. przez 15 minut towarzyszyć mi będą, rozmyślając o 15 tajemnicach różańcowych w intencji zadośćuczynienia".

Po każdym dziesiątku Różańca należy odmówić modlitwę podyktowaną przez Matkę Bożą:
"O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia".

Niezbędnym warunkiem dobreg o odprawienia tego nabożeństwa jest nastawienie, z jakim wypełniamy te praktyki. W objawieniu z 15 lutego 1926 r. Pan Jezus powiedział do s. Łucji:
"To jest prawda, moja córko, że wiele dusz zaczyna, lecz mało kończy, a ci, którzy kończą, mają za cel otrzymać przyrzeczone łaski. Ja jednak wolę, żeby odprawiać pięć pierwszych sobót miesiąca w celu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu twojej Matki Niebieskiej niż żeby odprawiać piętnaście, a bezdusznie i z obojętności".

W roku 1930 o. Concalves SJ poprosił Łucję, aby wyjaśniła dokładniej sposób praktykowania tego nabożeństwa. Wtedy Pan Jezus objawił jej, dlaczego ma być pięć sobót. Powiedział:

"Moja córko, powód jest prosty: jest pięć rodzajów zniewag i bluźnierstw przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi:
1. bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu,
2. bluźnierstwa przeciwko Jej Dziewictwu,
3. bluźnierstwa przeciwko Jej Boskiemu Macierzyństwu i nieuznawanie w Niej Matki ludzi,
4. wpajanie w serca dzieci obojętności, pogardy, a nawet odrazy wobec Niepokalanej Matki,
5. znieważanie Maryi w Jej świętych wizerunkach.
Oto, moja córko, powody, dla których Niepokalane Serce Maryi nakazuje Mi żądać tego małego zadośćuczynienia. To zadośćuczynienie poruszy moje Miłosierdzie i wybaczę temu, kto miał nieszczęście Ją znieważyć. Jeśli o ciebie chodzi, to poprzez swoje modlitwy i ofiary staraj się bez ustanku skłaniać Mnie do Miłosierdzia wobec tych nieszczęsnych dusz".
 
 
  
Fot. Archiwum Sanktuarium w Fatimie
 
 
 
 
 

Modlitwa o kanonizację bŁogosŁawionych Hiacynty i Franciszka

Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, wielbię Ciebie w najgłębszej pokorze. Z głębi serca i mojej duszy dzięki Ci składam za objawienia Najświętszej Maryi Panny w Fatimie.

Boże, jeśli to przyczyni się do większej chwały Twojej i dobra naszych dusz, przez zasługi Najświętszego Serca Jezusa i przyczynę Niepokalanego Serca Maryi, błagam Cię, byś raczył wsławić w Kościele Świętym błogosławioną Hiacyntę i błogosławionego Franciszka, udzielając nam za ich wstawiennictwem łaski, o które Cię pokornie prosimy. Amen.
Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.
 
 
Tygodnik Tygodnik DOMINIK Tygodnik Miesiecznik Służba