2007  nr. 1
 
  Redakcja składa podziękowania Matce Przeoryszy Róży Semkowskiej OP z klasztoru "Na Gródku" w Krakowie, Matce Przeoryszy Joannie Kraœkiewicz OP z klasztoru w Œwiętej Annie oraz Matce Przeoryszy Dominice Sokołowskiej OP z klasztoru w Radoniach za pomoc merytorycznš oraz udostępnienie archiwum i zdjęć. Serdeczne Bóg zapłać! 
 
 
 Modlitwa, milczenie, pokuta 1   
 
 Bogu dzięki, że jesteście! 2   
 
 Wędrowny kaznodzieja 3   
 
 Kolebka Zakonu 4   
 
 Święte i błogosławione mniszki 5   
 
 Na krakowskim Gródku 6   
 
 "Bardzo ładny macie klasztor" 7   
 
 Nieustanna służba
 Bogu i ludziom w modlitwie
8   
 
 Mniszki u Świętej Anny 9   
 
 Obraz z Soriano 10   
 
 "Święta miara" 11   
 
 Natanael i Jonatan 12   
 
 Dziekęuję Wam, Siostrzyczki 13   
 
 Siostra Magdalena Maria 14   
 
 Litania do św. Dominika15   
 
 
 
 
 
 
 
wydawnictwo   prenumerata sprzedaż wysyłkowa  sklep   kontakt  strona główna
 
  
  Natanael i Jonatan
 
  Siostry dominikanki niemal codziennie otrzymują prośby o pasek św. Dominika. Duchowe córki świętego, który jest patronem kobiet niepłodnych, brzemiennych i rodzących, jednoczą się wraz z małżonkami w modlitwie w intencji poczęcia dziecka i szczęśliwego rozwiązania. Wielu rodziców, którzy wymodlili dar rodzicielstwa przez wstawiennictwo św. Dominika, nadsyła do klasztoru świadectwo otrzymanej łaski oraz zdjęcia swych pociech.
 
 
  
Natanael i Jonatan - bliźniaki, których mama przez całą ciążę nosiła pasek św. Dominika.

Fot. Archiwum Sióstr Dominikanek “Na Gródku" w Krakowie

 
 
  Chcemy podzielić się z Siostrami radosną nowiną - wczoraj, 31 sierpnia 2006 r., o 21.46 i 21.47 w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie urodziły się nasze bliźniaki - Natanael i Jonatan Dominik (oba imiona, Natanael i Jonatan, są pochodzenia hebrajskiego i oznaczają mniej więcej to samo: "ten, którego Bóg dał" oraz "Jahwe dał"). Dzieci urodziły się poprzez cesarskie cięcie. Są malutkie - ważą po 2,4 kilograma. Przyszły na świat o 6 tygodni wcześniej niż to zazwyczaj bywa, ale wydają się być zdrowe i nie muszą leżeć w inkubatorach.

Moja małżonka spędziła w szpitalu cztery z ośmiu miesięcy ciąży. Przez cały czas oczekiwania na rozwiązanie miała przy sobie pasek lub medalik św. Dominika. Była bardzo wytrwała w modlitwie. Muszę dodać, że personel kliniki otoczył ją troskliwą opieką. Sam poród nie był łatwy. Miał się odbyć naturalnie, ale niestety dzieci źle się ułożyły. W trakcie porodu Jonatan zaplątał się w pępowinę i zaczynało mu słabnąć tętno. Ostatecznie jednak wszystko skończyło się dobrze.

Nasze pociechy są prawdziwym świadectwem opieki św. Dominika. To właśnie jego przez cały czas prosiliśmy o wstawiennictwo u Boga, jemu cały czas polecaliśmy nasze dzieci. Natanael i Jonatan są również świadectwem Waszej nieustannej modlitwy. Chcieliśmy za nią Siostrom bardzo, bardzo mocno podziękować. Żadne słowa nie wyrażą naszej ogromnej radości. Te dzieci są dla nas prawdziwym cudem Pana. Prosimy jeszcze, aby Siostry nadal otaczały nas swoją modlitwą, aby wypraszały u Boga, żeby nasze bliźniaki zdrowo rosły. Do listu załączamy zdjęcia naszych chłopców.

Z Panem Bogiem!
Edyta i Łukasz
 
 
Tygodnik Tygodnik DOMINIK Tygodnik Miesiecznik Służba