Wiara czyni cuda – czy to prawda?

Wiara jest czymś trudnym do opisania. To pewnego rodzaju stan, którym człowiek przyjmuje pewną postawę osobową wobec podmiotu, który z jednej strony można udowodnić, jednak nie jest namacalny. Jakie ma to znaczenie w naszym życiu? Spróbujmy wyjaśnić.

Wiara – czyli podstawa do zmiany swojego życia

Czy to nie zaskakujące, że ludzie wierząc w Boga mogą zmienić swoje życie? Jest to temat, który nie przestaje zdumiewać nawet najbardziej zagorzałych realistów, którzy nie mają zbyt dobrego podejścia do religii.

Wiara to kredyt zaufania, który ofiarujemy Bogu. Dzięki niemu zmieniamy swoje dotychczasowe przyzwyczajenia, które może i są łatwe i przyjemne, jednak mogą nas od Niego oddalać. Żyjąc według określonych w Biblii zasad możemy stać się lepszą wersją samego siebie, wyrzekając się wszelkiego zła, które kieruje nas do zguby.

Wiara to silne narzędzie, które może tak jak w przypadku religii doprowadzić nas do życia wiecznego, jednak z drugiej może również być podstawą do manipulacji. Z pewnością każdej osobie zdarzyło się uwierzyć w coś, co okazało się nieprawdą. Może to być chociażby zakup sprzętu, który miał okazać się niezbędny oraz jedyny w swoim rodzaju.

Bóg jednak to nie przedmiot na sklepowych półkach, który zachęca do siebie dobrze zredagowanym opisem. To przede wszystkim realne dowody oraz ślady Jego istnienia, które udowodnione są nawet przez współczesnych naukowców. Mamy aktualnie do czynienia już nie tylko z wiarą, ale również dowodami.

Wiara – dlaczego jest tak ważna?

Wiara – słowo, które większości kojarzy się z nadzieją. To właśnie ona jest motywem przewodnim każdej religii, ponieważ wierząc mamy nadzieję na to, że nasz trud zostanie doceniony oraz nagrodzony.

Nadzieja motywuje nas do działania oraz sprawia, że nie poddajemy się. Możemy dzięki niej zdobywać wiedzę, rozwijać się oraz lepiej poznawać Pana. Zdecydowanie przydaje się to podczas czytania Biblii, ponieważ nie wszystko powinniśmy traktować tam dosłownie.

Nadzieja w życiu pozwala nam pokonać wszelkie nasze słabości oraz przetrwać trudne dni. Wiemy wówczas, że to właśnie dzięki niej możemy odnaleźć szczęście nawet wtedy, gdy sytuacja w życiu do tego nie zachęca.

Wiara prowadzi nas w miejsca, do których nigdy byśmy nie doszli. Szybko znajdujemy się w bezpiecznych oraz komfortowych dla nas placówkach, jakie zdecydowanie można znaleźć kierując się miłością oraz otwartością.

Wiara – czy na pewno czyni “cuda”?

Cud to podobnie jak wiara trudne do opisania słowo. Jest to coś, co zupełnie wykracza poza naszą świadomość oraz zmusza nas do odejścia od realnego świata oraz przeniesienia się tam, gdzie znajduje się Królestwo Boże.

Kierując się wiarą możemy liczyć na cuda o każdej porze naszego dnia, nocy oraz całego życia. Cuda każdego dnia towarzyszą nam bez konieczności ich naukowego udowodnienia. Może to być spotkana osoba na ulicy, słońce podczas ponurego dnia oraz wiele innych sytuacji, które każdy z nas doświadczył w życiu i nie jest w stanie pojąć ich realności.

Niekiedy to właśnie miłość jest naszym cudem, który powstaje z “zupełnego przypadku”. Należy jednak pamiętać, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Zarówno te złe, jak i dobre sytuacje w życiu Bóg zsyła nam w jakimś celu. Należy jednak zawsze je analizować oraz wyciągać wnioski po to, aby móc być wdzięcznym za każdy otrzymany przez wiarę cud.

Jak budować filary wiary?

Głównymi filarami wiary jest miłość, nadzieja oraz bezinteresowność. Prawdziwa wiara z czasem przekształca się w realne sytuacje, których nie będziemy się spodziewali. Jest to piękno wiary, które możemy dostrzegać podczas swojego życia.

Wiara wielu ludziom dodaje otuchy szczególnie w złych sytuacjach w życiu. Dzięki niej mogli oni jednak wstać oraz dalej wykonywać swoje obowiązki czekając na lepsze dni.

Wiarę powinno budować się na rozmowie z Bogiem oraz samym sobą.

Wiara z pewnością czyni cuda. Warto jednak otworzyć swój umysł oraz dostrzegać je każdego dnia. Najlepszym sposobem na podziękowanie za nie będzie szczera modlitwa ze Stwórcą.